ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ЩОДЕННО з 8:00 до 20:00

Викрутки

Товари від 1 до 24 з 28

на сторінці

Сторінка:
  1. 1
  2. 2

Товари від 1 до 24 з 28

на сторінці

Сторінка:
  1. 1
  2. 2

Викрутка: призначення та різновиди

Всі знають, що викрутка – це ручний монтажний інструмент для роботи з кріпильними виробами з різьбленням. Розглянемо, які види викруток існують і чим вони відрізняються.

Види викруток

  • Столярна. Найпоширеніша викрутка. Має пряму пластикову або дерев'яну рукоятку, прямий або хрестоподібний наконечник, стрижень круглого перерізу завдовжки 80 мм.
  • Діелектрична. Рукоятка, а часто і стрижень, покрита ізоляційним матеріалом, здатним витримувати напругу до 1000 В. Можна працювати, не побоюючись ураження електричним струмом.
  • Індикаторна. Ще один різновид викрутки, призначений для роботи з електрикою. Вбудований контакт та світлодіод дозволяють виявити наявність напруги на елементі.
  • Реверсивна. Дозволяє, не змінюючи хват рукою, відкручувати або закручувати кріплення, перемикаючи напрямок обертання робочого стрижня.
  • Змінні біти. Використовується як насадка для електричного шуруповерта, так і в комплекті з викруткою-тримачем. Кріплення біти відбувається за допомогою пружинного чи магнітного тримача.
  • Телескопічна. Призначена для роботи у важкодоступних місцях. Не дозволяє використовувати високу напругу.
  • Ударна. Робочий стрижень виходить з торця рукоятки, що дозволяє при ударі молотком, перетворювати ударний рух на обертальний. Незамінна при роботі з кріпленням, що заржавіло або заклинило.
  • Динамометрична. Можливість задати та виміряти момент затягування, дозволяє проводити монтаж з'єднань із заданим однаковим зусиллям. Розрізняють механічні та електронні динамометричні викрутки.
  • Годинна. Викрутка невеликого розміру з металевою рукояттю, що обертається навколо осі. Дозволяє працювати однією рукою з високою точністю.

Рукоятка викрутки

  • Пряма рукоятка найпоширеніша форма. Відрізняється зручністю хвату та матеріалом, з якого виготовлена. Найпростіші та найдешевші це дерев'яні та цільнопластикові рукоятки. Краще вибирати двокомпонентні: пластик плюс гумові накладки. Така комбінація матеріалів рукоятки поєднує міцність та ергономічність. М'які вставки перешкоджають ковзанню руки та дозволяють прикладати більше зусиль. Пластик жорстко фіксує стрижень надаючи міцності всієї конструкції викрутки.
  • Т-подібна рукоятка дозволяє передавати більший крутний момент на кріплення. Іноді стрижень такої викрутки оснащується шарніром, що дозволяє змінювати кут між віссю стрижня та рукояткою, проникаючи шліцем у важкодоступні місця.
  • Г-подібна викрутка або ключ. В основному мають шестигранний профіль. Найчастіше продаються комплектами різних розмірів. Чим більше плече важеля, тим більший момент, що крутить, можна передати на кріплення.

Наконечник викрутки

  1. SL (Slotted) – прямий наконечник
  2. Закручування та відкручування гвинтів, шурупів. Так звана плоска викрутка, частіше за універсальний розмір. Крутний момент безпосередньо залежить від осьового зусилля та розміру стрижня. Маркування SL з розміром головки мм.

  3. PH (Phillips) – хрестоподібний
  4. Хрестоподібна викрутка є самоцентруючою. Площа прилягання граней викрутки до кріплення значно вища, ніж у плоскої викрутки. Розрізняється розмірами, товщиною граней та глибиною посадки. Маркується викрутка PH із номером головки від 000 до 4.

  5. PZ (Pozidriv) – під саморізи
  6. Є покращеною версією викрутки Phillips. Додаткові променеподібні грані наконечника призначені для роботи із саморізами та шурупами. Відрізняється маркуванням PZ із номером головки від 0 до 5.

  7. HEX – шестигранний наконечник
  8. Має форму правильного шестикутника з паралельними гранями. Зустрічається як інбусового ключа Г-образной форми. Найчастіше використовується для збирання меблів. Маркується розміром мм.

  9. TORX – шестипроменева зірка
  10. Забезпечує більший момент затягування, проте не такий поширений, як шестигранний ключ. Існує кілька різновидів: External, Tamper Resistant, Plus, Plus External. Маркується як Т або ТХ із номером головки від 1 до 100.

  11. Tri-Wing – трипроменева зірка
  12. Спеціалізована трилопатева викрутка. Кріплення під неї використовують деякі виробники електроніки, часто має захист від викручування. Маркування TW з номером головки або розміром у дюймах.

  13. Spanner – наконечник із двома штирьками
  14. Подібне з'єднання застосовується при виробництві побутової техніки. Двоштиркова викрутка використовується в сервісних центрах при ремонті і служить своєрідною перешкодою недоброякісного ремонту.

Стержень викрутки

Розрізняють круглий, квадратний і шестикутний переріз стрижнів. Квадратний і шестикутний переріз дозволяють, використовуючи ріжковий ключ, суттєво збільшувати крутний момент.